KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ „Rodnô Mòwa”- 9.04.2019 R.

We wtorek 9 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” W eliminacjach wzięli udział uczniowie wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Sulęczyno – łącznie 28 osób. Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Teresa Kozieniec, pan Jan Gruchała i pan Włodzimierz Bronk. Wyniki konkursu recytatorskiego w poszczególnych kategoriach przedstawiały się następująco:

Kategoria klas: „O” o przedszkoli” :

I miejsce – Malek Klaudia (Borek Kamienny)

II miejsce – Fierka Maja (Mściszewice)

III miejsce – Błonk Maja (Węsiory)

IV miejsce –  Czystowska Antonina (Węsiory)

Kategoria klas: I-III Szkół Podstawowych:

I miejsce – Gruchała Weronika (SP Podjazy)

II miejsce – Bielawa Szymon (SP Węsiory)

III miejsce – Jereczek Julian (SP Podjazy)

W tej kategorii udział wzięli także: Cichosz Dawid (SP Węsiory), Gołąbek Julia (SP Sulęczyno), Klinkosz Amelia (SP Borek Kamienny), Klinkosz Milena (SP Borek Kamienny) i Wika Czarnowski Piotr (SP Sulęczyno)

Kategoria klas: IV – VI Szkół Podstawowych:

I miejsce – Stefańska Otylia (SP Węsiory)

II miejsce – Pobłocka Karolina (SP Węsiory)

III miejsce – Choszcz Izabela (SP Podjazy)

W tej kategorii udział wzięli także: Białk Wiktoria (SP Sulęczyno), Birr Aleksandra (ZS Mściszewice), Jażdżewska Milena (SP Podjazy), Lehmann Aleksandra (SP Sulęczyno), Hinca Kinga (SP Borek Kamienny).

Kategoria klas: VII/VIII Szkól Podstawowych i Gimnazjum:

I miejsce – Pałubicka Monika (ZS Mściszewice)

II miejsce – Jereczek Karolina (SP Węsiory)

III miejsce – Biernat Wiktora (SP Węsiory)

W tej kategorii udział wzięli również: Krefta Wiktoria (SP Sulęczyno), Gawin Weronika (SP Sulęczyno), Labuda Agata (SP Podjazy), Malek Zuzanna (SP Borek Kamienny) i Treder Dominika (ZS Mściszewice).

Uczestnicy eliminacji gminnych konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz pamiątkowe kubki.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować naszą gminne na eliminacjach powiatowych dnia 25 kwietnia 2019 roku w Kartuskim Centrum Kultury.

Więcej zdjęć tutaj: KONKURS RECYTATORSKI KASZUBSKI 2019