KONKURS CZYTELNICZY „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

W czwartek 8 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne konkursu czytelniczego            „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

w których udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy – łącznie 47 uczestników. Osoby biorące udział w konkursie oceniała komisja w składzie: Janina Krefta, Włodzimierz Bronk i Jan Gruchała.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria I – III Szkół Podstawowych:
I miejsce – Gruchała Weronika (SP Podjazy)
II miejsce – Jereczek Julian (SP Podjazy)
III miejsce – Szela Julia (SP Podjazy)
W tej kategorii udział wzięli również: Błonk Aleks (SP Węsiory), Bronk Nikola (SP Węsiory), Cichosz Dawid (SP Węsiory) Gołąbek Julita (SP Sulęczyno) i Zblewska Oliwia (ZS Mściszewice).

Kategoria IV – VI Szkół Podstawowych:                                      I miejsce – Stefańska Otylia (SP Węsiory)
II miejsce – Choszcz Izabela (SP Podjazy)
III miejsce – Patelczyk Zuzanna (SP Węsiory)
III miejsce – Birr Aleksandra (ZS Mściszewice)
W tej kategorii udział wzięli również: Baske Pola (SP Sulęczyno), Bladowska Katarzyna (SP Węsiory), Brylowski Dawid (ZS Mściszewice), Butowski Krzysztof (SP Węsiory), Gawin Paulina (SP Sulęczyno), Klasa Emilia (ZS Mściszewice), Malotka – Trzebiatowski Maciej (SP Podjazy), Kazimierowska Wiktoria (SP Sulęczyno), Kożyczkowska Laura (SP Sulęczyno), Lehmann Dominik (SP Sulęczyno), Lipkowska Wiktoria (SP Podjazy), Mrozewska Paulina (ZS Mściszewice), Pobłocka Karolina (SP Węsiory), Wolski Marcin (SP Podjazy) i Zaworski Filip (ZS Mściszewice).

Kategoria VII / VIII Szkół Podstawowych i Gimnazjum:
I miejsce – Pałubicka Monika (ZS Mściszewice)
II miejsce – Krefta Wiktoria (SP Sulęczyno)
III miejsce – Jereczek Karolina (SP Węsiory)
W tej kategorii udział wzięli również: Biernat Wiktoria (SP Węsiory), Breza Jonasz (SP Podjazy), Butowska Martyna (SP Sulęczyno), Gawin Adriana (SP Borek Kamienny), Gruchała Dominika (SP Podjazy), Hinca Paweł (SP Podjazy), Kankowska Weronika (ZS Mściszewice), Kobiela Milena (SP Podjazy), Kulaszewicz Robert (SP Podjazy), Las Mateusz (ZS Mściszewice), Lehman Wiktoria (SP Sulęczyno), Lis Damian (SP Węsiory), Łojko Kamila (SP Węsiory), Mejna Marcin (ZS Mściszewice), Mejna Weronika (ZS Mściszewice), Smentoch Maciej (SP Borek Kamienny) i Zwara Joanna (SP Węsiory).

Więcej zdjęć tutaj.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dwie pierwsze osoby w każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 listopada 2018 roku w Glinczu.
Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach i Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.